Зі збільшенням кавових точок в Чернівцях та загалом в Україна, вживання кави як ніби стало необхідністю, а барвистий стакан в руці — невід’ємним аксесуаром зайнятого і успішної людини. А для багатьох чашка кави — позасезонним ритуал, ніяк не залежить від тенденцій. Але коли каву пити не під силу, за медичними показаннями або смаковим уподобанням, на допомогу приходять вони — п’ять альтернативних напоїв з нашого огляду, три з яких в хорошому сенсі імітують текстуру або смак кави, і два додаткових джерел бадьорості.
Якщо дуже хочеться чашку американо, але тиск шепоче, найочевидніший спосіб зіскочити з кофеїнової голки — це, звичайно, декаф. Кава без кофеїну готують майже скрізь, а пресовані таблетки з мінімальним вмістом кофеїну є у кожного виробника. Чому з мінімальним вмістом? Тому що жоден метод обробки кавових зерен не здатний видалити кофеїн на 100%, але на 97% — так, будь ласка.
Екстракція кофеїну з зерна передбачає пропарювання або розм’якшення останніх водою, після чого кофеїн видаляється за допомогою розчинників. Виробники стверджують, що сліди розчинників ретельно вимиваються, і все ж процес тягне за собою зміни в Фітохімічні структурі зерен.
Також слід пам’ятати, що декаф, як і звичайну каву, збільшує вироблення гормону, що стимулює виділення шлункової кислоти. Інформація для тих, хто відзначає ранок чашкою кави на голодний шлунок.
Цикорій — Олдскул кави без кофеїну
До епохи кав’ярень на кожному розі, років так 30 тому кава замінювали цукром. Як і кавові зерна, корінь цикорію можна смажити, подрібнювати, міксувати з іншими травами і перетворювати в гарячий напій. Цикорій дає максимально наближений смак до кави, але не містить кофеїну.
Корінь цикорію широко представлений в продажу: вітчизняний — у вигляді простого порошку, закордонний — як мікс, доповнений іншими корисними корінням, травами, органічним ячменем, насінням Рамона і ароматичними добавками — ваніллю, корицею, горіхами. І заварюється він досить просто, як улюблений кави: у френч-пресі, в крапельної кавоварці або за допомогою фільтр-пакетів для чаю.
Ще один бал на користь цикорію: він є багатим джерелом інуліну -растворімой клітковини, що сприяє зростанню корисних бактерій в кишечнику.
Кероб — Замінник кави і цукру
Коли-небудь пробували плоди ріжкового дерева? Стручки з бобами ріжкового дерева, також відомого як Ceratonia siliqua, що росте в Середземномор’ї, сушать або смажать, а потім подрібнюють в порошок. Британські хіміки 19 століття продавали солодкі стручки співакам: жування плодів ріжкового дерева допомагало зберегти здорові голосові зв’язки, заспокоїти і очистити горло.
Найчастіше кероб використовують як замінник шоколаду, какао і цукру: додають в випічку, десерти, роблять цукерки та лікери. Порошок має унікальний смак з натуральними землистими нотами і більш горіховою солодкістю, ніж звичайний какао. Кероб багатий вітамінами А і В, а також містить залізо і білок.
У продажу порошок зустрічається в сирому і в термічно обробленому видах. Перший — має більш солодкий смак, але без ароматичних ознак шоколаду, в кондитерській справі його використовують як підсолоджувач і загущувач. Другий — оброблений порошок — буває слабкою і середнього обсмаження. Останній має яскравий шоколадним відтінком і ароматом, як раз з нього готують гарячі напої, здатні замінити какао і кави, ще й без цукру. І так, він не містить кофеїну. Якщо у вигляді напою він вам не сподобається, кероб завжди можна додати в десерти і поживні коктейлі з групи ПП — він прекрасно поєднується з бананами і рослинним молоком.
Мака — Бадьорість в кожному смузі
Тему темного кольору порошків продовжує маку — перетертий корінь з сімейства капустяних, або редьки, який вирощується в горах Перу і відомий як «перуанський женьшень». Його користь давно відкрили місцеві індіанці, які культивують корінь для харчових і медичних цілей. Наприклад, перуанці використовували маку в спробі поліпшити когнітивні здібності у дітей.
Багата вітамінами В, С і Е, маку забезпечує достатню кількість кальцію, цинку, заліза, магнію, фосфору і амінокислот, знімає спазми, стрес, занепокоєння і взагалі панацея.
Порошок кореня маки користується популярністю у бодібілдерів і спортсменів: він підвищує витривалість і додає сил — то, що потрібно під час відсутності чорної кави. І головне, заради чого ми все це затіяли: маку бадьорить, піднімає настрій і збільшує енергійність.
Через слабо вираженого смаку порошок маку поєднують в коктейлях і смузі з іншими яскравими інгредієнтами: корицею, ваніллю, какао, матчу і кокосом.
Але якщо ви наполягаєте на порції саме гарячого напою вранці, то ось простий рецепт Мака Латте:
Гаряча вода, 1 чашка
Мигдальне молоко, 1/2 чашки
Кокосове масло, 1 ст.л.
Мака, 1 ст.л.
Цукор і кардамон за смаком
Додати всі інгредієнти в блендер. Змішувати, поки злегка не запіниться. Подавати теплим.
Оце вірно! Дякую за поради!